Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
                                                                       lista wydarzeń
Premiera Kaszubskiego Radia Gdańsk
poniedziałek, 22 października 2012 16:00

rgk12Reportaże, rozmowy, ilustracje dźwiękowe w języku kaszubskim i polskim – dorobek dziennikarzy Radia Gdańsk zajmujących się tematyką regionalną w ostatnich latach usłyszymy w specjalnie utworzonym internetowym kanale radiowym Kaszubskie Radio Gdańsk.

 

rkg_Dziś o godzinie 12:00 w studiu Radia Gdańsk oficjalnie uruchomiono radiowy kanał po kaszubsku pod nazwą Kaszubskie Radio Gdańsk.

rkg13Przybyli goście związani z kaszubszczyzną m.in. szef Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego Łukasz Grzędzicki, senatorowie Kazimierz Kleina, Edmund Wittbrodt i Roman Zaborowski.

 

 

Pomysł uruchomienia kanału w języku kaszubskim jest wyjściem naprzeciw rosnącej popularności języka kaszubskiego i potrzebom kaszubskiej społeczności.

 

krg1W całodobowym programie będą wykorzystane nie tylko audycje dokumentalne, reportaże i materiały dziennikarskie zrealizowane przez dziennikarzy Radia Gdańsk. Emitowane będą nagrania sprzed dziesiątków lat z ważnych dla kaszubskiej społeczności wydarzeń.

 

To m.in. rozmowy z osobami, które zaznaczyły się w przeszłości regionu. Jedynie archiwum Radia Gdańsk ma w swoich zaspbach nagrania z ważnymi dla Kaszub i Pomorza osobami jak np. Lechem Bądkowskim.

 

Dziś w programie radiowym o nowym kanale opowiadała m.in dziennikarka naszej stacji przygotowująca audycje kaszubskie Tatiana Slowi

 

 

Będą też aktualności, czyli Kleka oraz Magazyn Kaszubski. Na antenie internetowego radia będziemy przypominać również produkcje realizowane w naszych studiach m.in. bajki czytane przez Danutę Stenkę, Weronikę Korthals, Macieja Miecznikowskiego, Damrokę Kwidzińską, czy Rudiego Schuberta.

 

Będą też powieści autorstwa regionalnych twórców np. Życie i przygody Remusa- Aleksandra Majkowskiego i przede wszystkim muzyka ludowa, folkowa, jazzowa, poetycka, rockowa, popowa, a wszystko w języku kaszubskim.

 

Kaszubskiego Radia Gdańsk można słuchać tutaj

 

(rg,Joanna Matuszewska)

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.