Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
                                                                       lista wydarzeń
Protesty w sprawie nocnej opieki medycznej
poniedziałek, 18 lutego 2013 09:01
lekarz_Protesty w Gniewie, Skórczu, Pruszczu Gdańskim, na gdańskiej Morenie i Górnej Oruni to m.in. efekt nowego konkursu na nocną i weekendową opiekę medyczną, który rozstrzygnął pomorski Narodowy Fundusz Zdrowia. Nowa organizacja ma funkcjonować od 1 marca.

Przychodnia_Medical_w_GniewieNasi reporterzy rozmawiali o zminach z mieszkańcami regionu. Pacjenci oceniający opiekę medyczną w swój własny, subiektywny sposób nie widzą potrzeby np. by w Gdańsku z małymi dziećmi jeździć w nocy, czy w weekend na Jasień lub do Wrzeszcza, skoro w ich przekonaniu przyzwoicie funkcjonuje opieka na Górnej Oruni. Inni nie rozumieją dlaczego tak duże osiedle jak Morena nie ma mieć przychodni nocnej.

 

W Pruszczu Gdańskim, gdzie budują od lat system ratownictwa nie rozumieją dlaczego to nie miejscowe pogotowie ma kontrakt na weekendową opiekę medyczną, a dostała go przychodnia w Pszczółkach.

 

W Gniewie też nie będzie nocnej przychodni. Mieszkańcy Gniewu mają od marca jeździć do Pelplina, a Skórcza do Kopytkowa. Wydaje się, że NFZ wyszedł z założenia, że najważniejsza jest najniższa cena zaproponowanych przez przychodnie usług i ponadto, że każdy potencjalny pacjent ma samochód i może dojechać w nocy np. z Przywidza, Kolbud, Cedrów Wielkich do Pszczółek.

 

DSC_5820Dyrektor pomorskiego NFZ Barbara Kawińska poinformowała dziś w Radiu Gdańsk, że nie będzie zmian w nocnej i świątecznej opiece nad chorymi. Złożono 11 odwołań, NFZ 9 rozpatrzył negatywnie, mówiła Barbara Kawińska w Rozmowie kontrolowanej, prowadzonej przez Agnieszkę Michajłow.

 

(rg)

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.