Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
                                                                       lista wydarzeń
Słuchacze: dlaczego korzystamy z Facebooka?
poniedziałek, 18 lutego 2013 08:50
Facebook.svgDziś w Radiu Gdańsk rozmawiamy o popularności portali społecznościowych. Czym kusi nas Facebook czy Tweeter? Czy istnieją jeszcze osoby, które cenią swoją prywatoność i portalom społecznościowym mówią "nie"?

DSC_5827Temat podchwycili nasi słuchacze, ale też komentatorzy. Facebook, Twitter, Nasza Klasa- rola mediów społecznościowych w naszym życiu. O tym rozmawiali w Komentarzach Radia Gdańsk: Małgorzata Rakowiec- TVP Gdańsk, Ewa Kowalska- iBedeker, Piotr Jacoń- TVN24 i Agnieszka Michajłow -Radio Gdańsk.
To Państwa opinie w tej sprawie:

Joanna: Nie lubię komputera ani tych dziwadeł, ale fajnie jest wejść na stronę radia i zobaczyć tych, których lubię i z którymi spędzam czas w pracy.

Grzegorz: Ja w domu nie mam komputera, nie mam również internetu. Za dużo jest włamań do komputerów osobistych. Ostatnio dużo włamań było na Facebooku, ale nie tylko.

Andrzej: Nie mam i nie chcę komputera. Bez niego żyje mi się lepiej. Kilka razy telekomunikacja proponowała mi internet, na co ja, że już kiedyś miałem eternit, ale wymieniłem na blachodachówkę i dali mi święty spokój.

Al: Nie mam konta na żadnym portalu społecznościowym. Nie podaje swoich danych, nie obnoszę się z tym co robię, moje życie prywatne jest tylko MOJE. Dzięki temu czuję się prawdziwie anonimowy w internecie i wiem, że nikt się do moich prywatnych spraw nie miesza. Nie potrafię pojąć, co ludzi kręci w takim podglądaniu prywatności innych? Już nie trzeba nikogo śledzić, żeby wiedzieć co robi. Większość sama obwieszcza to światu. Można bez trudu wyszukać co, się chce o danej osobie - ona sama to w internecie umieszcza. Prywatność nabiera nowego znaczenia w epoce "fejsa".

Bunia: Mam konta w NK i FB, a to tylko dlatego ze koleżanka mnie namówiła. Z NK prawie już nie korzystam bo kontakty odnowione :-) i na kawie ze szkolnymi znajomymi często się. FB to swoisty kontakt z młodym pokoleniem z rodziny. Jestem w kontakcie przez młodych z cala rodziną. Część jest w świecie dzięki FB mamy kontakt na co dzień. Oni tam mają zdjęcia swych małych pociech, dzięki temu znam ich. Ja dla nich to "ciotka dobra rada" bo tą szybka drogą podpowiem, doradzę. Mam 51 lat i uważam, że FB świetnie łamie mury pokoleniowe. Po kontakcie na FB mam zawsze świetny kontakt w realu, z młodym pokoleniem w rodzinie, choć nie często możemy się spotkać, zawsze mamy sporo do obgadania.

Słuchacz: Nie korzystam z żadnego portalu społecznościowego. Nie mam ochoty pokazywać informacji o sobie przypadkowym ludziom, a i ich życie mnie nie obchodzi.

Aśka: Nie mam komputera ani laptopa. Jak mam ochotę, to korzystam ze sprzętu męża, ale nie zajmuje mi to dużo czasu. Nie lubię, wolę gazetę, a najbardziej lubię książki. To moje królestwo, to kocham najbardziej.

 

(rg)

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.