Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
                                                                       lista wydarzeń
PROKURATURA: Rosjanin nie przyznał się do zamordowania rodziny
niedziela, 17 marca 2013 12:30

zatrzymany Rosjanin Samir S. nie przyznał się do zamordowania trzyosobowej rodziny z Gdańska, mówi Radiu Gdańsk rzeczniczka Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku Barbara Sworobowicz. Tym samym nie potwierdza wcześniejszych informacji, że 32-letni mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.


sworbowiczBarbara Sworobowicz powiedziała reporterowi Radia Gdańsk Grzegorzowi Armatowskiemu, że Samir S. nie przyznał się do zamordowania rodziny, złożył jednak obszerne wyjaśnienia.

Prawdopodobnie mężczyzna zostanie dziś tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Wcześniej media informowały, że mężczyzna przyznał się podczas przesłuchania do zamordowania rodziny: 30-letniej kobiety, 33-letniego mężczyzny i 14-miesięcznego dziecka.

 

Motywem zabójstwa był prawdopodobnie rabunek, poinformowała Joanna Kowalik-Kosińska, rzeczniczka pomorskiej policji. 

 

 

W piątek wieczorem na jednym z elbląskich osiedli policjanci z Gdańska wraz z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego z Gdańska zatrzymali 32-letniego obywatela Rosji, podejrzanego o dokonanie zabójstwa.

Mężczyzna był całkowicie zaskoczony i nie stawiał oporu.

Policjanci przeszukali mieszkanie zatrzymanego, znajdując tam m.in. broń i rzeczy pochodzące z miejsca zabójstwa.

zab-foto_5zab-foto_2zab-foto_7zab-foto_9zab-foto_11zab-foto_4
fot. KWP Gdańsk

Najprawdopodobniej motywem zabójstwa był rabunek. Mężczyzna był już spakowany, szykował się do wyjazdu z Polski. Przedstawiono mu zarzut zabójstwa. 32-latkowi grozi dożywocie.***

Aktualizacja 14:00

mord4Policja zatrzymała w Elblągu mężczyznę mogącego mieć związek z zabójstwem trzech osób w centrum Gdańska, dowiedziało się Radio Gdańsk. Jak nieoficjalnie dowiedział się nasz reporter Marek Nowosad, zatrzymany to obywatel Federacji Rosyjskiej. Od 9 lat mieszka i prowadzi w Elblągu sklep z militariami.


Rosjanin sprzedawał artykuły militarne, w tym także białą broń. Do zatrzymania doszło w piątek przed godziną 22:00 w mieszkaniu mężczyzny na jednym z osiedli.

W asyście gdańskich antyterrorystów do lokalu weszli policjanci z elbląskiej komendy. Nie wiadomo jaki jest udział zatrzymanego mieszkańca Elbląga w morderstwie.Policja w Elblągu nie udziela żadnych informacji. Z kolei rzecznik gdańskiej policji Michał Sienkiewicz potwierdza jedynie zatrzymanie około 40-letniego mężczyzny, który jest teraz w dyspozycji Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku.

Mężczyzna jest przesłuchiwany przez policję i prokuraturę.

Wiadomo już też na pewno, że cała 3-osobowa rodzina zginęła od strzału z broni, powiedziała Radiu Gdańsk rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku Barbara Sworobowicz.

Tym samym zdementowała wcześniejsze doniesienia, że dziecko zostało śmiertelnie uderzone. Zwłoki 33-letniego Adama K., jego 30-letniej partnerki oraz ich 1,5 rocznego dziecka znaleziono w czwartek po południu, w kamienicy przy Długiej.

Dotychczas przesłuchano kilkudziesięciu świadków. Policja znalazła wiele elementów uzbrojenia w garażu zastrzelonego mężczyzny. Materiałów wybuchowych, jak przypuszczano nie było.
mord3Zamordowany w Gdańsku 33-letni mężczyzna miał odpowiadać za nielegalny handel bronią. Kolejna rozprawa miała być w przyszłym tygodniu. Potwierdził to rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku Rafał Terlecki.

Śledztwo w tej sprawie przejęła w piątek Prokuratura Apelacyjna. Jej rzecznik Barbara Sworobowicz nie chciała udzielić żadnych informacji na temat rzekomej, przestępczej działalności Adama K.

Poinformowano jedynie, że cała 3-osobowa rodzina zginęła od strzałów. Wcześniej pojawiały się informacje, że niemowlę zginęło od uderzenia tępym przedmiotem. W sprawie przesłuchano już killudziesięciu świadków.

W garażu, który wynajmował zamordowany mężczyzna znaleziono broń i amunicję. Policja przeszukała okolice mieszkania, w którym doszło do potrójnego zabójstwa mężczyzny, jego partnerki i ich córki.

 

Spod budynku przy ul. Długiej 30 wyjechały dwie saperskie ciężarówki, informował w piątek około południa nasz reporter Maciej Bąk. Wypełniły je przedmioty zabezpieczone w garażu zamordowane mężczyzny. Jak wynika z nieoficjalnych informacji znajdował się tam prywatny arsenał Adama K.

W garażu była broń krótka i długa oraz amunicja, w tym do kałasznikowa.

Inna ciężarówka zabrała pozostałe rzeczy znalezione w pomieszczeniu. Policjanci mają przeszukać jeszcze piwnice.


Policja rozważała ewakuację kamienicy, w której doszło do potrójnego zabójstwa. Jednak odstąpiono od tego. W kamienicy przy ul. Długiej zginęła rodzina: 30-letnia kobieta, 33-letni mężczyzna oraz ich 14-miesięczna córka.

Nadzór nas śledztwem sprawowała najpierw Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście, potem przejęła je Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, a następnie poinformowano, że zajmować się nim będzie Prokuratura Apelacyjna.

Rodzina zginęła w mieszkaniu. Komendant Wojewódzki Policji powołał specjalną grupę śledczą, złożoną z kilkunastu osób, która zajmowała się rozwiazaniem tej sprawy.

 20130315_09514820130315_095211

 

 

 

 

 

Policja uruchomiła także specjalny numer telefonu, pod którym można zgłaszać wszelkie informacje pomocne w ustaleniu sprawców:

 

0-800-677-777 lub (58) 32 15 930.


Ciała trzyosobowej rodziny znaleziono w mieszkaniu w jednej z kamienic przy ul. Długiej w centrum Gdańska. Rodzina mieszkała tam od kilku lat, wynajmowała mieszkanie. Ciała odkrył w czwartek po południu brat jednej z ofiar. Policja zabezpieczyła m.in monitoring ze sklepów i budynków przy ul. Długiej a także z dróg dojazdowych.

 

prokuartor

Jak poinformowała Renata Klonowska, szefowa Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście, która jako pierwsza prowadziła sprawę, przyczyny zgonów wyjaśnią sekcje zwłok.

Kobieta była z zawodu kosmetyczką, mężczyzna prowadził działalność gospodarczą, handlował w internecie.

Mężczyzna kolekcjonował też antyki, w tym zabytkową broń.

 

Prokuratura nie wyklucza, że zginęła część kolekcji mężczyzny. Jak ustalił nasz reporter Sebastian Kwiatkowski, w garażu zastrzelonego mężczyzny policja odnalazła wojskowe materiały ćwiczebne. Prawdopodobnie nie groziły eksplozją, stąd brak decyzji o ewakuacji. 

 

 

W mediach pojawiły się informacje, że zabójstwo mogło być efektem porachunków gangsterskich, jednak ze wstępnych ustaleń nie wynika, aby mężczyzna czy kobieta wchodzili w przeszłości w konflikt z prawem. To była normalna rodzina, mówiła prokurator.

 

Czytaj też: Od kul zginęła cała rodzina, także niemowlę

(rg,Joanna Matuszewska)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.