Brak danych
                                                                       lista wydarzeń
Gdańsk ma nową ambasadorkę bursztynu
sobota, 23 marca 2013 11:20
kayah_ambasador_bursztynu_1Kayah, polska wokalistka, kompozytorka i producentka, została trzecią z kolei ambasadorką bursztynu. Nominację otrzymała z rąk prezydenta Gdańska podczas Gali Mody i Bursztynu Amberif 2013.

Insygnia nowej pani ambasador to wieczne pióro oraz bursztynowa kolia, stworzona specjalnie dla niej. Kayah zastąpiła w tej roli Lidię Popiel. Pierwszą ambasadorką bursztynu w Gdańsku była dziennikarka Monika Richardson.

Stawiamy na kobiety aktywne, przebojowe i charyzmatyczne - mówił Radiu Gdańsk Robert Pytlos, pełnomocnik prezydenta Gdańska ds. bursztynu. O wyborze osoby zdecydowały rozpoznawalność i osobowość. Kayah przyznała że lubi bursztyn, poza tym - jak dodała - jako piosenkarka wysoko ceni sobie nagrodę za jej muzyczne osiągnięcia. Jest laureatką Bursztynowego Słowika, o którego walczyła podczas Sopot Festival.

kayah_ambasador_bursztynu_2kayah_ambasador_bursztynu_3

Na galę Kayah przyjechała w pięknej bursztynowej biżuterii, bo - jak mówi - to szlachetny minerał, który jest nie tylko piękny, ale ma również właściwości lecznicze.

Ambasador Bursztynu ma za zadanie kreowanie wizerunku miasta jako światowej stolicy bursztynu. Ma też popularyzować wiedzę o jantarze, szlakach bursztynowych i Gdańsku, promować wyroby jubilerskie i wspierać rozwój nowych trendów. Funkcję pełni się honorowo. Kadencja trwa 3 lata.

(RG, Anna Rębas)

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Wodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Wodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.