Brak danych
                                                                       lista wydarzeń
Szwedka w stanie wegetatywnym. Trzy osoby usłyszały zarzuty
poniedziałek, 15 kwietnia 2013 11:01
szwedkaaa
Są zarzuty w głośnej sprawie Szwedki, operowanej w gdańskim szpitalu. Trzem osobom prokuratura zarzuciła zaniedbania w opiece nad pacjentką, w wyniku czego zapadła w śpiączkę.
 
Zarzuty przedstawiono lekarz anestezjolog, znieczulającej pokrzywdzoną w trakcie zabiegu oraz dwóm pielęgniarkom, pełniącym dyżur na Oddziale Chirurgii Naczyniowej.

Zdaniem prokuratury lekarka nie zachowała ostrożności podając Szwedce skumulowane leki podczas zabiegu i bezpośrednio po nim. Anestezjolog przekazała też pacjentkę w miejsce, gdzie nie zapewniono jej należytej opieki.

Pielęgniarkom zarzucono niewłaściwą opiekę nad kobietą bezpośrednio po przeprowadzonym zabiegu, zaniechanie ciągłej obserwacji i monitorowania jej parametrów życiowych. W wyniku tego zbyt późno rozpoznano pogarszający się stan Szwedki i nie zastosowano natychmiastowej wentylacji.

Żadna z podejrzanych nie przyznała się do zarzutów. Lekarce grozi rok więzienia, a pielęgniarkom nawet trzy lata. Prokuratura Okręgowa nie wyklucza w sprawie kolejnych zarzutów.

Śledczy sprawdzają też wątki legalności prowadzenia komercyjnych zabiegów operacyjnych w szpitalu oraz sprawę innych pacjentów, którzy poddali się takim zabiegom.
Rodzina Szwedki złożyła w ubiegłym roku pozew cywilny przeciwko szpitalowi.
(rg,Joanna Stankiewicz)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Wodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Wodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.